Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 11, 2018 in Moto |

Umowa kupno sprzedaż samochodu osobowego. Zakup i sprzedaż samochodu – dokumenty. Umowy kupna sprzedaży wzór

Kiedy przymierzamy się do zakupu nowego samochodu, nie możemy zapominać o tym, jakie są formalne aspekty tej decyzji. Jaki dokument potwierdza zakup lub sprzedaż samochodu ?

Umowa kupno sprzedaż samochodu osobowego

Tak, właśnie tak nazywa się dokument, który stanowi prawne potwierdzenie zmiany właściciela samochodu. Umowa kupno sprzedaż samochodu osobowego może być skonstruowana w dowolny sposób, jednakże wymogiem jest to, że musi zawierać podstawowe informacje o pojeździe oraz osobach, które ją podpisują.

Umowy kupna sprzedaży wzór

Bardzo często zamiast pisać sami umowę, szukamy jakiejś odpowiedzi. Jeśli wpiszemy w przeglądarkę internetową hasło : umowy kupna sprzedaży wzór, to pokaże nam się wiele propozycji, z których na pewno coś wybierzemy. Jednak jeśli sami zdecydujemy się napisać taką umowę, to jak to zrobić ? Należy napisać kiedy zawiera się umowę, pomiędzy kim ( wymieniając tutaj imię, nazwisko, pesel, adres i numer dowodu ). Potem należy napisać, co jest przedmiotem sprzedaży – czyli takie informacje jak : marka, model, rok produkcji, numer silnika, numer VIN, numer rejestracyjny pojazdu i przebieg. Dodatkowo konieczne jest podanie kwoty, za jaką samochód zostaje sprzedany bądź kupiony. Warto też, aby pojawiły się oświadczenia dotyczące znajomości stanu technicznego samochodu, prawdziwości przebiegu, potwierdzenie przyjęcia należności za samochód i samego samochodu przez kupującego. Na końcu muszą pojawić się własnoręczne podpisy sprzedającego i kupującego. Umowa musi składać się z 2 egzemplarzy – po jednym dla każdej ze stron.