Pages Menu

Categories Menu

Posted by on wrz 2, 2020 in Moto |

Dlaczego warto kupować oryginalne części?

Z pewnością niejednego właściciela samochodu kusił zakup zamienników części, które są zdecydowanie tańsze od oryginalnych. Na pierwszy rzut oka wybór zamiennika danej części wydaje się korzystniejszy, głownie ze względów ekonomicznych. W rzeczywistości nie jest to najlepsze rozwiązanie. Dlaczego? Otóż, zamienniki zwykle nie spełniają określonych norm jakości. Bardzo możliwe, że zamiennik nie będzie zrobiony z dobrych materiałów, co za tym idzie zdecydowanie szybciej się zużyje, niż oryginał. Ponadto, w grę wchodzą kwestie bezpieczeństwa, gdyż złej jakości zamiennik może przyczynić się do powstania kolejnych usterek silnika, które prowadzą do niebezpiecznych sytuacji na drodze np. nagłe zatrzymanie auta. Na poniższych przykładach dwóch, często wybieranych marek samochodów zostaną objaśnione plusy wynikające z zakupu oryginalnych części.

Oryginalne części Skoda

Marka Skoda zawdzięcza swoje wysokie wyniki sprzedaży aut, dzięki wysokiej jakości za przystępną cenę. Jednakże, nawet najlepszej jakości części samochodowe ulegają zepsuciu. Jeśli byśmy zakupili nieoryginalną część zamienną mogłoby to skutkować pogorszeniem pracy silnika. Wynika to głównie ze słabej jakości części zamiennej. Ponadto, niejednokrotnie tańsze części powodowały trudności przy instalacji. Warto wspomnieć, iż zamienniki nie zawsze będą idealnie pasowały do reszty części. Dodatkowo, złe wymiary danej części mogą przyczyniać się do uszkodzenia innych, oryginalnych elementów, co generuje dodatkowe koszty. Jest to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto zainwestować w oryginalne części. Produkty marki Skoda, będą idealnie pasowały do poszczególnych modeli. Dodatkowo, tańsze elementy, w porównaniu do oryginalnych części Skody zdecydowanie szybciej ulegają zużyciu. Nie możemy zapomnieć również o bardzo ważnych aspekcie, jakim jest bezpieczeństwo pasażerów. Samochody Skoda dedykowane są głównie rodzinom, dlatego nie warto oszczędzać na częściach. Oryginały zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy, zapewniają brak awarii oraz prawidłowe funkcjonowanie pojazdu. Korzystając z zamienników narażamy siebie nie tylko na namnażające się w przyszłości koszty kolejnych napraw, ale również na niebezpieczeństwo podczas jazdy.

Oryginalne części Opel

Kolejną znaną i równie cenioną marką samochodową jest Opel. Podobnie jak w poprzednio omawianych autach oryginalne części są niezwykle ważne. Jednym z najważniejszych elementów każdego samochodu jest przednia szyba, to ona zapewnia bezpieczeństwo podczas jazdy. W przeciwieństwie do tańszych zamienników oryginalne szyby są idealnie dopasowane oraz przechodzą niezbędne testy zderzeniowe. W trakcie jazdy równie niezbędne jest właściwe oświetlenie. Nieoryginalne żarówki i reflektory nie zawsze zapewniają odpowiednie oświetlenie, co za tym idzie komfort prowadzenia pojazdu i bezpieczeństwo. Warto również zwrócić uwagę na montaż oryginalnych i podrobionych części. Oryginalne części Opla, w tym błotniki są odtwarzane na wzór fabrycznych, co za tym idzie mają odpowiednio umieszczone otwory ułatwiające montaż. Tańsze części mogą lekko odstawać, co wpływa na gorszy wygląd samochodu. W samochodach Opel równie ważne jest bezpieczeństwo podczas jazdy, dlatego najlepiej wyposażyć się w oryginalne amortyzatory, które zapewnią ograniczenie drgań i bez problemu utrzymają kontakt kół z podłożem niezależnie od warunków.
Podsumowując, zakup oryginalnych części zapewni nam nie tylko komfort podczas użytkowania auta, ale również nasze bezpieczeństwo nie zostanie naruszone. Tańsze zamienniki części będą służy dużo krócej oraz nie będą tak samo sprawne. Można śmiało powiedzieć, iż kupno oryginalnych części jest inwestycją na lata.