Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 17, 2018 in Moto |

Jaki rozrusznik samochodowy wybrać?

Jaki rozrusznik samochodowy wybrać?

Kupowanie rozrusznika samochodowego wcale nie jest proste. Jeżeli chcesz wybrać odpowiedni model, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Musisz przeanalizować różne części i funkcje w samochodzie. Dzięki temu łatwiej Ci będzie dobrać najlepszy dla Ciebie rozrusznik.

Czym charakteryzują się rozruszniki samochodowe?

W każdym pojeździe są rozruszniki. Ich najważniejszym zadaniem jest uruchomienie samochodu. Najważniejsze elementy rozrusznika to: bieguny, czyli magnesy, wirnik, komutator oraz szczotki. Gdy rozrusznik się zepsuje, to nie może on normalnie funkcjonować. Wtedy musisz się zastanowić nad tym, czy kupić rozrusznik nowy, czy lepszy będzie używany. A może w ogóle najlepiej będzie po prostu naprawić rozrusznik? Odpowiedzi na te wszystkie pytania będą zależały przede wszystkim od tego, czy masz pieniądze na nowy rozrusznik i czy naprawiasz go samodzielnie, czy u mechanika.

Gdzie możesz kupić rozrusznik samochodowy?

Poza zwróceniem uwagi na konkretne modele rozruszników oraz ich cechy musisz również zdawać sobie sprawę, że są miejsca, w których bardziej warto kupić tego rodzaju urządzenie. Dobrze jest znaleźć profesjonalnego oraz renomowanego sprzedawcę, który daje gwarancję na alternatory, na przykład rozruszniki Wilanowska. Uwzględnij również parametry techniczne alternatora. Pamiętaj też o tym, że rozrusznik musi być dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Rozrusznik musi być też kompatybilny z Twoim samochodem. Życzymy powodzenia i dobrego wyboru.