Pages Menu

Categories Menu

Posted by on lut 17, 2018 in Moto |

Jaki rozrusznik samochodowy wybrać?

Kupowanie rozrusznika samochodowego wcale nie jest proste. Jeżeli chcesz wybrać odpowiedni model, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Musisz przeanalizować różne części i funkcje w samochodzie. Dzięki temu łatwiej Ci będzie dobrać najlepszy dla Ciebie rozrusznik.

Czym charakteryzują się rozruszniki samochodowe?

W każdym pojeździe są rozruszniki. Ich najważniejszym zadaniem jest uruchomienie samochodu. Najważniejsze elementy rozrusznika to: bieguny, czyli magnesy, wirnik, komutator oraz szczotki. Gdy rozrusznik się zepsuje, to nie może on normalnie funkcjonować. Wtedy musisz się zastanowić nad tym, czy kupić rozrusznik nowy, czy lepszy będzie używany. A może w ogóle najlepiej będzie po prostu naprawić rozrusznik? Odpowiedzi na te wszystkie pytania będą zależały przede wszystkim od tego, czy masz pieniądze na nowy rozrusznik i czy naprawiasz go samodzielnie, czy u mechanika.

Gdzie możesz kupić rozrusznik samochodowy?

Poza zwróceniem uwagi na konkretne modele rozruszników oraz ich cechy musisz również zdawać sobie sprawę, że są miejsca, w których bardziej warto kupić tego rodzaju urządzenie. Dobrze jest znaleźć profesjonalnego oraz renomowanego sprzedawcę, który daje gwarancję na alternatory, na przykład rozruszniki Wilanowska. Uwzględnij również parametry techniczne alternatora. Pamiętaj też o tym, że rozrusznik musi być dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Rozrusznik musi być też kompatybilny z Twoim samochodem. Życzymy powodzenia i dobrego wyboru.