Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 28, 2020 in Takie ta... |

Jaki jest największy samolot pasażerski na świecie?

Aeronautyka to ciekawa gałąź nauki zajmująca się, w dużym uproszczeniu lataniem. Entuzjaści transportu powietrznego z pewnością wiedzą jak nazywa się największy samolot pasażerski na świecie, ale czy Ty zdołasz odpowiedzieć na to pytanie. W tym artykule dowiesz się jak wygląda Airbus a380 900 i dlaczego warto poświęcić mu nieco więcej uwagi. Jego parametry robią wrażenie nawet na osobach stroniących od podróży powietrznych. A przecież liczby nie kłamią.

Airbus a380 900

Ta wersja słynnego już powszechnie Airbusa może zabrać na swój ogromny pokład 900 pasażerów lub 665 pasażerów, w zależności od systemu klasowego. Jeśli chodzi o jego osiągi, dorównuje on swojemu poprzednikowi. We wnętrzu znajdziemy cztery silniki marki Rolls Royce Trent B, albo też Engine Alliance GP7000. Generują one niewyobrażalną moc, która wspomaga bezpieczny lot pasażerów. Jeśli chodzi o wymiary samolotu, rozpiętość skrzydeł sięga tu prawie 80 m, a długość całej maszyny to ponad 72m. Takie gabaryty aeroplanu budzą respekt i wrażenie, że człowiek jest jedynie pyłkiem przy tak ogromnej maszynie. Swoimi rozmiarami Airbus znacznie przewyższył Boinga. Tworzenie pojemnych samolotów ma wiele sensu z punktu widzenia ekonomii, ponieważ im więcej pasażerów mieści się na pokładzie, tym tańsze są prace eksploatacyjne. Co więcej pojemne samoloty świetnie sprawdzają się na długich trasach, gdzie komfort jest szczególnie ceniony przez podróżnych i cały personel. Więcej miejsca wewnątrz to większe fotele i nowe możliwości wypoczynku podczas pokonywania długiej trasy.
Okazuje się, że Airbus chce wybudować maszynę mieszczącą tysiąc pasażerów na pokładzie. Tendencja wskazuje na to, że liczba ta będzie rosła jeszcze przez wiele lat. Nowe możliwości podróżowania skłaniają do wybrania drogi powietrznej jako alternatywy dla mozolnej podróży autem. Coraz więcej osób stać dziś na ekskluzywne wakacje i zwiedzanie najdalszych zakamarków świata. Kto wie, być może właśnie Ty znajdziesz się na pokładzie największego samolotu pasażerskiego na świecie?