Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 11, 2018 in Moto |

Sprzedaż samochodu OC. Ubezpieczenie samochodu – Kupno auta a OC

Kiedy kupujemy samochód lub go sprzedajemy musimy pamiętać o tym, aby dopełnić wszystkich formalności. Jeśli tego nie zrobimy, mogą nas dotknąć nieprzyjemne konsekwencje. Jak tego uniknąć ? Co musimy zrobić ? Zajmijmy się ubezpieczeniem samochodu.

Sprzedaż samochodu OC

Płacimy składkę do ubezpieczyciela. Jednak co się dzieje, kiedy z ubezpieczeniem samochodu, kiedy sprzedajemy nasz pojazd? Musimy to zgłosić do firmy ubezpieczającej. Wtedy kolejne opłaty za okres ubezpieczenia przechodzą na nabywcę auta. Sprzedaż samochodu OC może mieć też pozytywny skutek dla właściciela, jeśli nowy nabywca zrezygnuje z ubezpieczenia, to pieniądze za niewykorzystany okres ochrony wracają do osoby, która ten okres opłaciła.

Kupno auta a OC

Kupując auto mamy tak naprawdę dwie możliwości co do tego, co zrobić z opłaconym oc. Jeśli nie chcemy korzystać z usług danego towarzystwa ubezpieczeniowego, to musimy wypowiedzieć mu umowę. Wtedy właśnie poprzedni właściciel, który opłacił składkę dostanie jej zwrot za niewykorzystany okres ochrony. Możemy także korzystać do końca umowy z usług danego ubezpieczyciela, jednak ma on prawo do rekalkulacji składki ( jest to ponowne oszacowanie ryzyka ), a co za tym idzie zwiększenia kosztów. Dlatego warto skontaktować się z ubezpieczycielem i dowiedzieć, czy w naszym przypadku zachodzi taka potrzeba czy nie. Kupno auta a OC nie ma raczej innych wariantów, więc musimy dokonać wyboru pomiędzy takimi dwoma możliwościami.