Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sie 21, 2018 in Moto |

Umowa kupno sprzedaż samochód. Kiedy samochód jest już mój ? Umowa sprzedaży samochodu dwóch właścicieli

Kiedy samochód zmienia właściciela ? Jaki dokument potwierdza zakup lub sprzedaż pojazdu? Jakie standardy musi spełniać taki dokument ? Takie czy inne pytania często pojawiają się w momencie kiedy następuje czas zmiany samochodu. Warto wyjaśnić podstawowe kwestie, aby nie popełnić błędów, które będą niosły za sobą przykre konsekwencje.

Umowa kupno sprzedaż samochód

Dokładnie taki dokument jest umocowanym prawnie potwierdzeniem zmiany właściciela danego pojazdu. Musi zawierać podstawowe informacje o pojeździe – marka, model, numer VIN czy przebieg. Konieczne jest podanie danych obu stron transakcji – imię i nazwisko, pesel, adres zamieszkania, numer i seria dowodu. Należy podać także kwotę, za jaką samochód zostaje sprzedany. Każda ze stron musi złożyć własnoręczny, czytelny podpis. Umowa kupno sprzedaż samochód może oczywiście być napisana przez nas, ale bardzo często korzysta się z gotowych wzorów.

Umowa sprzedaży samochodu dwóch właścicieli

Jeśli samochód posiada dwóch właścicieli, to nie możemy go kupić, jeśli któryś z nich nie wyraża na to zgody. Umowa sprzedaży samochodu dwóch właścicieli musi zawierać ich dane i podpisy. Jeśli, któryś ze współwłaścicieli nie będzie widniał na umowie, to tak jakby ktoś sprzedał nam tylko swoje udziały. Dlatego też umowa musi wyglądać podobnie do tej, która opisana została powyżej, jednak dodatkowo powinna zawierać dane jeszcze jednej osoby.