Pages Menu

Categories Menu

Posted by on mar 18, 2018 in Moto |

Ochrona środowiska.

W ostatnich czasach coraz głośniej mówi się o problemach związanych z zanieczyszczeniem środowiska przez człowieka. Każdego dnia na naszej planecie pojawiają się kolejne tony niepotrzebnego plastiku, do powietrza uwalniana jest ogromna ilość spalin, a my wykorzystujemy coraz to nowe dobra pochodzące z przyrody. Czy zatem istnieją sposoby, które pomogą nam zatrzymać proces niszczenia zapoczątkowany przez błędne decyzje naszego gatunku?

 

Wszystko tak naprawdę zależy od nas i naszych decyzji. To my każdego dnia możemy zmienić coś na lepsze, jednak najważniejsze jest zmienienie naszego myślenia oraz podejścia do życia. Jedną z decyzji, która może mieć wpływ na nasze środowisko jest wybór środka komunikacji. Wybierając drogi samochód, którego spalania audi a4 dostarczają ogromne ilości zanieczyszczeń do powietrza sprawiamy, że nasza planeta cierpi. Powinniśmy zatem zastanowić się nad tym czy lepszym rozwiązaniem nie będzie skorzystanie z komunikacji miejskiej lub też roweru. Jeśli mieszkamy blisko możemy zawsze zdecydować się na spacer, który dodatkowo przyniesie wiele korzyści dla naszego stanu zdrowia.

Są to niewielkie decyzje, które mogą mieć naprawdę duży wpływ na naszą planetę. Jeśli każdy z nas zada sobie podobne pytanie rano będziemy mogli ostatecznie poprawić jakość naszego powietrza. Jesteśmy pewni, że już po pewnym czasie wszyscy zauważymy zmianę, ponieważ będzie nam się lepiej oddychało. Nasza planeta podziękuje nam za to i sprawi, że będziemy sami czuć się lepiej.