Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 15, 2022 in Moto |

Auto detailing czym jest i dlaczego warto

Twoje auto wciąż jest na chodzie, jesteś do niego przyzwyczajony, uwielbiasz jego parametry i ciężko jest Ci wyobrazić sobie siebie w innym? Cóż, znam to myślenie bardzo dobrze. Jednak, żeby samochód dobrze nam służył, powinniśmy o niego w odpowiedni sposób zadbać. Mam tu na myśli przede wszystkim ochronę przed korozją, ale nie tylko. Odpowiednio zakonserwowany samochód powinien nam służyć bardzo długo. Jak w odpowiedni sposób zadbać o nasze autko?

Car Detailing

Przy regularnym używaniu samochodu zużywa się w nim praktycznie wszystko. A brak miejsca w garażu lub postój auta na trawniku bądź na nieco obniżonym terenie wpływa na niego po prostu niekorzystnie. Im dłużej i więcej z niego korzystamy, tym większa szansa, że zarówno wnętrze, jak i zewnętrze samochodu ulegną przybrudzeniu, a nawet uszkodzeniom. Przez to nasz samochód stopniowo traci swoje oryginalne piękno. Rozwiązaniem jest car detailing.

Czym jest car detailing?

Car detailing, lub też auto detailing, to nie tylko regularne mycie samochodu. Co prawda, mycie samochodu zapobiega nawarstwianiu się brudu i karoseria po myciu zawsze lepiej się prezentuje, jednak nie są to działania służące renowacji auta. Aby skutecznie odnowić nasz samochód, potrzebujemy wieloetapowego czyszczenia w połączeniu ze skutecznym działaniem renowacyjnym zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Jak idzie się domyśleć, samo mycie samochodu nie wystarczy.

Od czego zacząć?

Warto jest wybrać sprawdzony warsztat, który doskonali się w tego typu usługach. Warto liczyć się z tym, że auto przejdzie przez kilka etapów gruntownego oczyszczania i poddane zostanie rozmaitym czynnościom służącym jego odnowieniu. Wieloetapowe działania na Twoim samochodzie obejmują takie czynności, jak uprzednie czyszczenie i korektę lakieru, polerowanie lakieru samochodowego jest tutaj niezbędne. Skupić się można także wyłącznie na wybranych elementach, które już na pierwszy rzut oka wymagają pilnych prac renowacyjnych, dla przykładu na kołach i felgach, lub wyłącznie wnętrzu. Pozwoli to pozbawić auta mankamentów nabytych przez nadmierną eksploatację. Bardzo dobrym ruchem jest nałożenie dodatkowej powłoki na nasze auto w celu ochrony przed korozją – może być to powłoka ceramiczna, kwarcowa, cynkowa. O powłokach kwarcowych mówi się, że są idealne w celu uzyskania mocnej i długotrwałej ochrony zewnętrznych elementów. Warto też na bieżąco pilnować, by powłoka naszego samochodu i nałożony na nią lakier były w jak najlepszej kondycji – polerowanie lakieru samochodowego to jedna z tych czynności, które wykonuje się, aby auto odzyskało swój wygląd jak w momencie wyjeżdżania z salonu.

Poziom satysfakcji po czynnościach detailingowych

Zdecydowanie po odbiorze samochodu z salonu zauważymy różnicę. Ryski, wgniecenia, korozja zostaną usunięte, a wnętrze może również zostać odnowione. Samochód powinniśmy odebrać pachnący w środku i idealny – jak z salonu – już od pierwszego rzutu oka.