Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 9, 2023 in Moto |

Jak tanio wynająć auto?

Wynajem aut cieszy się w Polsce dużą popularnością. Z usług działających w naszym kraju wypożyczalni chętnie korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy budujący flotę firmowych pojazdów. Każdy klient firmy wynajmującej chce, aby cena wypożyczenia samochodu była jak najniższa. W dzisiejszym artykule podpowiemy, co zrobić, aby zaoszczędzić na kosztach wynajmu. Zachęcamy do lektury dalszej części wpisu.

Porównaj oferty kilku wypożyczalni

Pierwszym krokiem do zaoszczędzenia pieniędzy na wynajmie samochodu jest zbadanie ofert kilku firm wynajmujących. Poszukaj opinii o wypożyczalniach w Internecie, zapytaj przyjaciół i rodzinę o rekomendacje. To najlepsza droga do znalezienia najlepszego wynajmującego. Pamiętaj przy tym, aby dokładnie przeczytać warunki wynajmu w każdej z porównywanych wypożyczalni. Bo choć istnieje spora szansa, że nie będą się one znacząco różniły, to z pewnością unikniesz współpracy z nierzetelną firmą, naliczającą dodatkowe opłaty za nieistniejące usługi.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik Abacus Car Rental – ogólnopolskiej wypożyczalni samochodów:

Kiedy już zawęzisz swój wybór, porównaj ceny i sprawdź oferty z każdej wypożyczalni. Pamiętaj, aby zestawić ze sobą wszystkie opłaty związane z wynajmem, w tym podatki, ubezpieczenie i koszty paliwa. Nie zapominaj przy tym, by upewnić się, że znasz tabelę dodatkowych opłat, które mogą być związane z wynajmem. Mowa tu m.in. o kosztach przejechania dodatkowych kilometrów, opłacie za podstawienie auta pod wskazany adres, kosztach uzupełnienia brakującego paliwa, opłacie za umycie i posprzątanie samochodu czy kaucji pobieranej w momencie odbioru pojazdu. Wysokość wszystkich tych dodatków może różnić się w zależności od wypożyczalni.

Nie czekaj z rezerwacją na ostatnią chwilę

Po wyborze właściwej firmy od razu zarezerwuj wybrane auto. Wykonanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem pozwala zaoszczędzić na wynajmie nawet kilkanaście procent. Na rynku istnieją wypożyczalnie wprowadzające specjalne rabaty i promocje na wcześniejsze rezerwacje. Jeżeli wiesz, że auto będzie Ci potrzebne w konkretnym terminie, nie czekaj i zarezerwuj je nawet kilka miesięcy wcześniej. Z pewnością na tym nie stracisz.

Im dłużej wypożyczasz, tym mniej płacisz

Wypożyczalnie oferujące wynajem samochodów w Warszawie i innych polskich miastach wysokość stawki dobowej za swoje pojazdy uzależniają od liczby dni, przez które najemca użytkuje auto. Wypożyczając samochód na kilka dni, za dobę zapłacisz więcej niż w przypadku najmu na miesiąc czy rok. Średnio- i długoterminowy wynajem jest więc dużo bardziej opłacalny pod względem finansowym. Zasada „im dłużej wypożyczasz, tym mniej płacisz” obowiązuje w każdej firmie wynajmującej. To reguła, od której nie ma wyjątków.