Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 21, 2018 in Moto |

Kupno auta od osoby prywatnej. Podatek od czynności cywilnoprawnych – Zakup samochodu urząd skarbowy

Kiedy kupujemy samochód musimy nie tylko zwrócić uwagę na jego stan techniczny. Ważne jest przecież również to, aby pojazd spełniał wszystkie wymogi formalne i żeby cała procedura zakupu przebiegła dla nas pomyślnie. Jak to wygląda w przypadku zakupu auta używanego ?

Kupno auta od osoby prywatnej

W tym przypadku musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.Kupno auta od osoby prywatnej wiąże się również z dodatkowymi kosztami. Oprócz tego, że na pewno zwrócimy uwagę na to czy pojazd jest sprawny, to musimy też pamiętać, że dodatkowo obowiązuje nas dopełnienie czynności prawnych. Urząd skarbowy wymaga od nas zapłacenia podatku w przypadku, kiedy kupujemy samochód od osoby, która nie prowadzi działalności gospodarczej.

Zakup samochodu urząd skarbowy

Niestety po zakupie auta czekają nas dodatkowe opłaty. Musimy zapłacić podatek PCC, czyli podatek od czynności cywilnoprawnych. Konieczne jest zapłacenie go w przypadku, kiedy kupujemy samochód od osoby nie będącej podatnikiem VAT. Zakup samochodu urząd skarbowy każe nam uregulować w formie podatku w terminie 14 dni od podpisania umowy kupna-sprzedaży. Jeśli nie dotrzymamy terminu, to urząd skarbowy ma prawo nałożyć na nas karę w wysokości nawet kilku tysięcy złotych.