Pages Menu

Categories Menu

Posted by on maj 7, 2017 in Takie ta... |

Charakterystyka małych ras psów

Wybór odpowiedniej rasy psa jest bardzo ważną decyzją. Ma ona później duże znaczenie w codziennym funkcjonowaniu. male psy bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku małych mieszkań i niewielkich przestrzeni w pobliżu zamieszkania, ponieważ nie potrzebują one aż tak dużo ruchu jak duże psy. Istnieje bardzo dużo plusów posiadania małych psów, między innymi to, że są one długowieczne, jednak są także minusy. Małe psy mają niewielkie szczęki, przez co ich dziąsła są bardzo wrażliwe i bardzo często dochodzi do rozwoju schorzeń przyzębia. Do najpopularniejszych małych ras psów należą:
1. Yorkshire terrier, który jest psem bardzo odważnym i bardzo często pchają się w tarapaty, jednak wszystko to robią z charakterystycznym dla siebie wdziękiem.
2. Pinczer miniaturowy to pies, który charakteryzuje się bardzo donośnym i częstym szczekaniem. Mają one twardy charakter i bardzo lubią zajęcia sportowe.
3. Jamnik, czyli bardzo popularna rasa psów, które są szczególnie miłe, sympatyczne i przyjazne dla człowieka bez względu na wiek.
4. Chihuahua, to malutkie psy, które często są noszone przez swoje właścicieli w torebkach.