Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sie 2, 2018 in Moto |

Zakup używanego auta. Wymiana na lepszy model – Jaki samochód używany kupić?

Wybór nowego samochodu stanowi nie lada wyzwanie. Zazwyczaj musimy przygotować się na to, że nie kupimy auta od razu, tylko trzeba będzie go trochę poszukać. Jakie samochody kupujemy ? Zazwyczaj używane, rzadziej nowe. Skupmy się więc na pierwszej opcji.

Zakup używanego auta

Musimy przygotować się na to, że zwracamy uwagę na względy techniczne, ale nie możemy zapominać o kwestiach dotyczących dokumentacji samochodu. Zakup używanego auta następuje formalnie wtedy, kiedy podpisujemy umowę kupna – sprzedaży. Potem oczywiście musimy przerejestrować samochód, zdecydować czy pozostajemy w tej samej firmie ubezpieczeniowej, czy zmieniamy oraz zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych jeśli kupiliśmy samochód od osoby, która nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej.

Jaki samochód używany kupić ?

Tego jednoznacznie nie można stwierdzić. Wszystko zależy od tego, do czego będziemy go wykorzystywać, jaki styl nam się podoba. Tak naprawdę, na polskim rynku znajdziemy wiele samochodów, które mogą mieścić się w zakresie naszych postawionych wcześniej kryteriów. Jaki samochód używany kupić ? Sprawny. Z jak najmniejszą liczbą ewentualnych usterek. Samochód, do którego nie posiadamy żadnych zastrzeżeń, jeśli patrzymy na jego dokumentację.