Pages Menu

Categories Menu

Posted by on sie 17, 2018 in Moto |

Volkswagen Golf IV- wady i zalety

Od premiery VW Golfa IV minęło już kilkanaście lat. Mimo to nadal ma bardzo wielu fanów. Wynika to stąd, że Golf jest praktycznie bezawaryjny, ma dobry silnik. Charakteryzuje się dużą odpornością na korozję. Golf 4 spalanie ma również na atrakcyjnym poziomie. Jednak na rynku wtórnym ciężko jest znaleźć egzemplarz, który byłby w dobrym stanie.

 

Volkswagen Golf jeszcze kilka lat temu był jednym z najczęściej poszukiwanych samochodów używanych w Polsce. Nadal jest popularne, ale swoje lata już ma i ludzie chętniej wybierają nowsze modele. Jednak jeżeli szukasz taniego w eksploatacji samochodu do 10 000 zł, to Golf 4 jest dla Ciebie najlepszym wyborem.

Volkswagen Golf IV – historia modelu

Czwarta generacja kompaktowego Volkswagena została zaprezentowana w 1997 roku. Samochód został skonstruowany na tej samej płycie podłogowej, co Skoda Octavia, Audi A3 oraz Seat Leon. Golf 4 ma bardzo charakterystyczną linię nadwozia z szerokim tylnym słupkiem. Dzięki temu to dziś ten samochód prezentuje się nowocześnie. Golf 4 występował w następujących wersjach nadwozia: trzy i pięciodrzwiowy hatchback, kombi (od 1999 r.) oraz kabriolet. Ta ostatnia wersja była trochę oszukana, ponieważ od strony technicznej był to model VW Golf III. W tym samym czasie, co Golf IV produkowany był również VW Bora, który występował w wersjach sedan i kombi. VW Golf IV był dostępny też w dwóch sportowych wersjach: GTI i R32. Ten drugi model posiadał napęd na obie osie oraz silnik o mocy 241 KM. Miał bardzo charakterystyczne, agresywne zderzaki.