Pages Menu

Categories Menu

Posted by on cze 30, 2018 in Moto |

Ubezpieczenie OC po kupnie samochodu – ubezpieczenie po zmianie właściciela. Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie OC

Płacisz składki na ubezpieczenie OC samochodu. Pewnie zastanawiasz się co dzieje się z ubezpieczeniem kiedy sprzedajesz samochód, albo kiedy dopiero go kupujesz. Odpowiedź znajdziesz tutaj.

Ubezpieczenie OC po kupnie samochodu

Kupując samochód masz opłaconą składkę OC. Jeśli ubezpieczenie OC po kupnie samochodu nie odpowiada Ci, na przykład ze względu na niekorzystne stawki, to możesz z niego zrezygnować. Wtedy poprzedni właściciel otrzyma zwrot pieniędzy za niewykorzystany okres ochrony. Jeśli jednak nie zrezygnujesz, tylko postanowisz doczekać do końca ubezpieczenia, to najlepszym wyjściem jest skontaktowanie się z ubezpieczycielem. Dlaczego ? Ma on prawo do rekalkulacji składki, czyli oszacowania ryzyka po raz kolejny. Jeśli zachodzi taka potrzeba, to może nawet z tego tytułu domagać się dodatkowych opłat. Dlatego też zorientuj się, czy w Twoim przypadku zachodzi taka potrzeba.

Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie OC

Teraz popatrzymy z perspektywy sprzedającego. Sprzedaż samochodu a ubezpieczenie OC, to również ważna kwestia. Jeśli nie zgłosimy ubezpieczycielowi dokonania transakcji, to kolejne składki będą przysyłane nam do opłacenia, ponieważ firma ubezpieczająca nie będzie wiedziała o zmianie właściciela. Jeśli nabywca spowoduje wypadek samochodem, to właśnie do nas przysłane zostaną roszczenia o dodatkowe opłaty. Warto więc jak najszybciej powiadomić odpowiedni zakład.