Pages Menu

Categories Menu

Posted by on kwi 9, 2018 in Moto |

Jak wygląda praca taksówkarza?

Kierowcą taksówki może zostać każdy. Wiele osób uważa, że jest to ciekawy zawód w którym można dużo zarobić pieniędzy. Istnieje jednak więcej minusów niż plusów, jak nam się wydaje. Sprawdźmy więc jak wygląda praca taksówkarza na przykładzie Mikołów taxi .

Cienie i blaski kierowcy taksówki

Zacznijmy od plusów. Przede wszystkim sami sobie jesteśmy szefami Decydujemy o tym kiedy zaczynamy pracę i kiedy ją kończymy. Możemy decydować też o urlopach, a kiedy mamy zły dzień po prostu możemy zrezygnować z jazdy. Nie mamy sztywno narzuconych godzin i nikt nam nie nakazuje co mamy robić.
Sprawdźmy teraz jak wyglądają więc minusy takiego zawodu. Przede wszystkim pracujemy tylko wtedy kiedy faktycznie jesteśmy w ruchu. Często zdarza się, że po prostu kierowca godzinami siedzi w taksówce i czeka na klienta. Zarobek zależy też od długości trasy jaką zamówi klient. Jeżeli będzie to krótki dystans to zarobek będzie niewielki. Średnia stawka za jeden kilometr w mieście waha się od dwóch do trzech złotych. Kierowca taksówki pracuje więc często nocą, szczególnie w weekendy. Wtedy bowiem mnóstwo ludzi wraca z klubów i barów, gdzie pili alkohol i potrzebują transportu do domu. Czasami zdarzają się przykre sytuacje oraz kłótnie z agresywnymi oraz pijanymi klientami. Zdarza się też, że klient po prostu ucieknie, a my tracimy i czas i nasz dochód. W skrajnych przypadkach zdarzały się też pobicia oraz zabójstwa taksówkarza. Pamiętajmy, że kierowca musi posiadać też samochód, który będzie tani w utrzymaniu i bezawaryjny.